KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14245229
nr 1424 5229
Hans Ångsäter
(f. 1935), Sverige
Oljemålning, Signerad, "Brölloppsklockor". Olja på pannå, 50x70, yttermått inklusive ram: 69x89 cm
Hans Ångsäter, född 1935 i Ljusdal, Hälsingland, svensk målare.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 11 oktober 2021
kl 20:29:30
11/10 13:02:30
Hans Ångsäter
Läs mer om Hans Ã…ngsäter